Oda Sohbet % Chat


Oda Sohbet % Chat

Oda Sohbet ile Tanıştığınız herkesle nasıl göz kamaştırıcı sohbetler yapabilirsiniz? Harika ve akılda kalıcı konuşmalara yol açan basit konuşma başlatıcıları kullanmak için birkaç ipucum ve püf noktam var.

İyi bir sohbet başlatıcı konu, normal bir sohbeti harika hale getirebilir. Bu gönderiyi, kendinizi içinde bulabileceğiniz farklı türden konuşma durumlarına ayırdım. Bu sohbet başlatıcıları, herhangi biriyle enteresan, derin ve akılda kalıcı bir sohbet başlatmanıza yardımcı olabilir .

Her Durum için Konuşma Başlatıcılar

Birkaç katil konuşma açıcıyla başlayalım. Bunlar, yeni biriyle ya da bir süredir görmediğiniz biriyle sohbet etmek için harikadır. “Nerelisiniz?” Standsonrasında çok daha enteresanler. Peki sen ne ile meşgulsün?” bunlar çok sıkıcı. Bunun yerine bunları deneyin.

Bana kendinden bahset. Bu harika biridir zira diğer kişiyi size paylaşmak istedikleri bir şeyi söylemeye davet eder. Size işlerinden bahsetmek isterlerse, yapabilirler. Size çocuklarından bahsetmek isterlerse, yapabilirler. Ve birinin zihninin tepesinde ne olduğunu bilmenin harika bir yolu.
Son zaman heyecan verici bir şey üzerinde mi çalışıyorsun? Bu, “ne yaparsın?” Birinin heyecan verici bir şey üzerinde çalışıp çalışmadığını sormak, size sıkıcı bir güncelleme yapmak yerine, diğer kişinin hayatındaki iyi bir şey ile ilgili konuşmasına yardım eder.
Hikayen nedir? Bu enteresan bir sohbet başlatıcıdır zira birisini size onlar ile ilgili bir hikaye anlatmaya davet eder ve size ne heyecan verici bir şey söyleyebileceklerini katiyen bilemezsiniz.
Şu anda hangi şahsi tutku projesi üzerinde çalışıyorsun? Bu en çok tercih edilenlerimden biri. Birinin ne tür bir gizli işinin olduğunu katiyen bilemezsiniz . Bunu iş gibi bir bağlamda esasen tanıdığım insanlara sormayı seviyorum, yalnız onlar ile ilgili şahsi olarak daha çok bilgi edinmek isterim.
Ev sahibini nasıl tanıyorsunuz? Bu, birçok olaya değiştirilebilir. Eğer bir partideyseniz, umarım ikinizin de ev sahibi ortaktır. Bir ağ ya da iş etkinliğindeyseniz , bunu “Ne kadar zamandır bu kuruluşun bir parçasısınız?” Olarak değiştirebilirsiniz.
Bugün günün en önemli anı neydi? Bu, “nasılsın?” Diye sormanın hoş bir alternatifidir. ve daha enteresan cevaplar alıyor.
Haftanızın en önemli anı neydi? Bu, standart “Nasılsın?” Sorusu yerine sorulacak harika bir soru. ya da “Nasıl gidiyor?” İnsanların otomatik pilotta “İyi” ya da “İyi” yanıtı vermek yerine olumlu bir hikaye paylaşmalarına yardım eder.
Daha önce böyle bir aktivitete bulundun mu? Bu, doğum günü partilerinden (geçen yıl geldin mi?) Ağ oluşturma aktivitelerine (her ay geliyor musun ?) Kadar çoğu aktivite türü için değiştirilebilir .
Şimdiye kadar gününüzün en yüksek noktası ve en düşük noktası neydi? Konuşmacınız varsa bu harika. Dışa dönük biriyle konuşuyorsanız, onlara derin düşünmeleri ve genişlemeleri için sorular sormak onların hayallerini gıdıklayacaktır. Dışadönükler bu soruyu sever.
Bu senin için yoğun bir zaman mıydı? İnsanlara her zaman meşgul olmalarını sormaktan güzellanmam, yalnız birinin dikkati dağılmış ya da meşgul görünmüyorsa bu konuşma başlatıcısını kullanıyorum. Bazen meşgul olduklarını kabul etmek onları bağlayabilir.
Bu içecek / meze / sanat eseri / oyun nasıl? En sevdiğim bağlam ipuçlarından biri, birinin tuttuğu ya da yaptığı şeyi sormaktır. Onlara şaraplarını sor. Onlara baktıkları sanat eserini beğenip beğenmediklerini problem. Yiyeceklerin iyi olup olmadığını problem. Bunlar çok basit açıcılardır.
Eğlenmek? Gerçekten basit bir soğuk yaklaşım açıcısı, kendi başına olan, yalnız iyi vakit geçiriyor gibi görünen birini aramaktır. Bir masada birinin yanına oturmak ya da barda birinin yanısıra durup kolayca “İyi vakit geçirmek mi?” Diye sormak basittir. ya da “Eğlenmek mi?” “Nasılsın?” Dan daha hoş bir açılış.
Konuşmayı sürdürmek
Tamam, bunlar benim on iki katil açıcım. Daha şahsi olmaya ne dersiniz? Bir sonraki sohbet başlatıcı, sohbete devam etmenize yardımcı olacak.

Bu hafta sonu ne yapıyorsun? Hiç bir sohbette bu kadar garip bir sessizlik yaşadınız mı? Bu konuşma başlangıcı her zaman açığız. Pazartesi ya da Salı ise, “Bu hafta sonu keyifli bir şey yaptınız mı?” Bazen, “Hafta sonları yapmayı en fazla sevdiğin şey nedir?”
Buradaki en çok tercih edilen restoranlarınız hangileri? Neredeyse her zaman şahsi tavsiyeler isterim. Harika sohbet başlangıçları yaparlar. Neden? Her zaman harika ipuçları alırım! Ve şayet birisi bir kentde yeni olduğu için yanıtını alamıyorsa, nereden geldiği ile ilgili konuşabilirsiniz. Kazan-kazan!
Son zaman __sport / tv programı / haberleri__ takip ediyor musunuz? Haber ya da spor ile ilgili güncel bilgiye sahipseniz, partnerinize de ayak uydurup uymadıklarını sorabilirsiniz. Eğer öyleyse, harika, çoğu ortak yönünüz var. Değilse, onlara bundan bahsedebilirsiniz!
Burada herhangi bir eşi benzeri olmayan kokteyl / meze / tatlı tavsiye edebilir misiniz? Tavsiye almanın bir diğer harika yolu da büfeden ne sipariş edeceğinizi ya da alacağınızı sormaktır. Henüz yemek yememişlerse, gidip beraber yemek yiyebilirsiniz.
Tüm yemekler çok hoş görünüyor… Ne alacağımdan emin değilim! Ne düşünüyorsun? Ya da ne denedin? Bir tavsiye istemenin bir çeşidi, sadece ne sipariş edeceğiniz konusu ile ilgili tavsiye istemektir. Ağ kurma aktivitelerinde bile, tavsiyeler almak için bara kadar yürüyebilirsiniz.
Ne hoş / havalı / çirkin / tuhaf bir mekan. Burada daha önce bulundun mu Nerede olursanız olun her zaman sahip olacağınız bir şey, bağlamdır. İster bir evde, ister bir restoranda ya da bir balo salonunda olun, her zaman yorum yapmak ve sormak için benzersiz bir şeyler vardır.
Şu viral ____ YouTube videosunu gördünüz mü? Bugün sosyal medyamın her yerindeydi. Az önce izlediğiniz harika bir video varsa, açın. Gördülerse, beraber gülebilirsiniz. Yapmamışlarsa, onlara gösterebilirsiniz!
Kahve yapıyorum / bir içki alacağım, başka biri ister mi? Bu harika zira bunu bütün bir gruba hitap etmek için kullanabilmeniz mümkün – belki de yeni bir işte ilk gününüzde yeni ekibiniz ya da bir konferansta sunu için beraber oturduğunuz bir grup insan. Bu, suyu test etmenin ve kahve turunuza katılan insanlarla daha çok sohbet etmenin iyi bir yolu olabilir.
Şüphe duyduğunuzda, kapının hemen dışında şahsi sorular sorarken kendinizi biraz garip hissediyorsanız, sohbet etmek için çevrenizi ve çevrenizi kullanın. Yiyecek ve içecekler ile ilgili yorum yapın. Yeri ya da yeri problem. Ayrıca en çok tercih edilen spor takımı ya da YouTube videosu gibi genel ilgi alanı soruları da sorabilirsiniz.

Sohbetinizi Daha Derin Bir Seviyeye Taşıyın

Şimdi derin konuşma başlangıçlarına geçelim.

Diyelim ki biriyle bir süredir konuşuyorsunuz veya daha önce çoğu kez gördüğünüz ve ile ilgili konuşmak için DAHA FAZLA ihtiyaç duyduğunuz bir arkadaşınız. Bunlar benim derin sohbet başlatıcılarım. Kitabımda Captivate , ben 3 safhaya birçok prosedürü yıkmak. İlk 5 dakika – bu, birini tanımaya başlarken ilk izleniminiz sırasında. İlk 5 saat – kahve içmek için buluşmaya, beraber çalışmaya ya da randevuya gitmeye başladığınız zamandır. Ve son olarak, ilk 5 gün – gerçekten arkadaşlar, partnerler ve uzun süredir meslektaşlar bulduğunuz zamandır. Bu sorular ilk 5 saatten ilk 5 güne geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bir kitapta, filmde ya da dizide size en fazla benzeyen bir karakter seçmeniz gerekseydi, kimi seçerdiniz? Neden? Birisi bir aktör, kitap ya da film ile ilgili konuşmuşsa bu harika. Bir kişinin en fazla hangi karaktere benzediğini duyması ile ilgili size çok şey söyler.
Büyürken hayalinizdeki iş neydi? Bunun herhangi bir parçası hala doğru mu? Ne zaman birisi çocukluğundan veya büyümesinden dile getirdiğinde bunu sormayı seviyorum. Ayrıca, mevcut işlerinin orijinal hayallerine benzer olup olmadığı ile ilgili konuşmanıza da yardım eder.
En büyük korkun ne? Vay canına, bu derin, fakat çok iyi! Her zaman harika bir sohbet başlatır.
En büyük pişmanlığın nedir? Pişmanlık ile ilgili konuşmak, birini ve geçmişini tanımanıza gerçekten yardımcı olabilir. Bunu sadece birini gerçekten tanımak istiyorsanız problem!
Senin rol modelin kim? İlham veren bir kişiden, bir patrondan, bir yazardan ya da hatta bir ünlünden bahsediyorsanız, o şahsa rol modelini sorabilirsiniz. Bu, size kimlerin de ilham verdiğini söylemenin harika bir yolu!
Unutmayın: Cesur olun. Derin şeyleri problem. Gerçek değilseniz, konuşmaların çoğu yüzey seviyesindeki konulara gelebilir. Hayatımızın daha anlamlı alanları ile ilgili konuşmak ferahlatıcı. Doğru, bu sohbet başlatıcılardan bazıları biraz ileri gelebilir, yalnız sohbet iyi ilerliyorsa, denemenizi öneririm. Ne bulacağını katiyen bilemezsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir