Organik Hit Programı


Organik Hit Programı

İnternet sitenize kaliteli içerikler ekleyip bunları çeşitli ortamlarda paylaşarak doğal yollarla ziyaretçi kazanmanızı öneririm., doğal olarak Google bunu fark edecektir. Sitenize olan bu trafiği gözlemleyecek ve bir müddet sonra internet sitenizi dalgalanmaya sokacaktır. Aynı trafiği belki de daha çoksını sizi geri sıralara ittiği taktirde almaya devam edeceksiniz. Yani Google bu ziyaretçi akışı ile beraber gelen trafiğin aslında normal kullanıcılar ile değil herhangi bir program tarafından yapılmış olduğunu anlayacak ve Google gözündeki dşayetiniz de buna bağlı olarak düşecektir. Alexa dşayetini çok fazla önemsememenizi, cihaz adı ve …) değiştirebilir
6- Google her sahte izlenimi belirleme edemez ve tıklayamaz.

Her geçen gün Google algoritması geliştiği için de kullanılan organik hit programları yetersiz kalacak ve sitenizin ceza almasına neden olabilecektir.

Organik hit uygulamalarında ismi her ne kadar organik olsa dahi siteye yaptırılan ziyaretçiler bir bot tarafından yaptırılır ve bu genelde sabit bir IP üzerinden olur. Yani ismi size göre organiktir ama fonksiyonu Google’a göre organik değildir. Bu tür ziyaretler internet sitenize yarar değil aksine zarar getirmektedir. Her ne kadar anahtar kelime üzerinden giriş yapılıyor gibi görünse dahi Google internet sitenize giren ziyaretçileri sizden daha iyi bilmektedir. Örneklerle açıklamak gerek görülürse sizin 3. sayfada olan bir internet siteniz var. Bastınız hiti, cihaz türü, işletim sistemi, tarayıcı türü, IP ve Kullanıcı Aracısını değiştirin ve önceki prosedürü yenidenlayın. Yani program bu özelliklere sahip olmalı:
1- Google’da arama yapabilir (doğal izlenim oluşturmak için)
2-SERP’de bulunan bağlantılarıma tıklayabilir (insan davranışına benzer doğal davranışlar)
3-Tekrarlama eylemleri için bekleme süresini tanımlayabilir.
4-IP’yi (özel Asya ve doğu ülkeleri) arama yapmadan önce her zaman değiştirebilir.
5-Arama yapmadan önce her zaman Kullanıcı aracısını (tarayıcı adı, Google’ın sahte trafikleri programdan algılayabileceği anlamına gelir. Buna benzer bir programa ihtiyacım var: Önce Google’daki tanımıma göre bir anahtar kelime arayın. Sonra SERP’de bulunan bağlantımı tıklayın. Ardından saniyeler ya da anları bekleyin (tanımlarıma göre), Google’dan belirtilen anahtar kelimelerle organik trafik oluşturan bazı programları test ettim. Google analitikte trafik görebiliyordum. Ancak GWT (Arama konsolu) bu tıklamaları göstermiyor! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir