TWİTTER SOHBET ODASI


TWİTTER SOHBET ODASI

Son günlerde Google de çok fazla tanınmış olan Twitter Sohbet odası ile ilgili sizi bilgilendirmek isterim. Twitter da Sohbet sitelerinin gücünü gördüğünden mi diyelim . Yoksa bu ortamlarda bulunan insan sayısının farkına varıp kendilerinin de bu tarz sohbet odalarını kurmaları son günlerde en fazla konuşulan konulardan. Twittter uygulaması dünyanın en büyük programları arasında bulunmakta. Anlık olarak mesajlaşma ya da paylaşım sitesi olarak hizmet vermekte Aynı Facebook gibi ancak biraz daha farklı biçimde olmakta. Orada genel olarak mesajlar anlık olarak atıldığı için Facebook dan daha fazla tercih edilmekte. Ayrıca büyük birçok şirket olsun ünlü isimler olsun Twitter kullanıcı olmakta. Bir çok duyuruları görüşlerini de oradan ifade etmekteler ilk önce.

Twitter Sohbet Açma
Twitter Sohbet Açma

Twitter bağımlısı olan birçok insan artık orada da sohbet odası tarzın da bir şeyler olmasını istiyorlardı bunun ile ilgili esasen twitter bir anket yaptı. Bu ankette birçok kullanıcı anlık olarak yazışabilecekleri o an orada olan insanların online olabilecekleri gibi bir ortam arzuları bilinmekte idi. Twitter ise buna kayıtsız kalmayarak Twitter sohbet odaları açmış bulunmakta. Ama bundan öncesi de bulunmakta tabi ki . Uzun zamandır var olan İrc server sistemi ile alakalı olmakta Twitter ın üst yönetimi. Bilindiği kadarı ile Twitter Ve Facebook un kurucuları zamanında İlk internete adım attıklarında Yabancı irc sohbet sitelerinde bulunmuşlar. Kendilerini de bu oluşumların içinde geliştirerek bu tarz sosyal medya siteleri meydana gelmiştir.

 

İlk olarak Facebook sohbet ile başladıkları yolculuklarına daha sonra Twitter ı katan Meta platformu daha sonrasında ise İnstagram sosyal medya siteleri ile kendilerini daha fazla kanıtlamış durumdalar. Bu sosyal medya sitelerinin hepsinin özelliğinde özel olarak mesaj yollama opsiyonu bulunmakta. Lakin genel olarak genel sohbet yapılabilecek herhangi bir sistemleri bulunmamakta. İrc ortamlarında bu bulunmakta. Mesela sohbet sitemize giriş yaptınız direk sizin önünüze odalar gelmekte. Bu odalar da genel olarak sohbetin içerisine katılıyorsunuz. İşte bu tarz imkânlar sosyal medya sitelerinde bulunmamakta. Tabi coğunda görüntülü sistem bulunmak ancak genel olarak sohbet yok.

Bu yüzden de twitter kendi içeriğinde Twitter Chat odaları adı altında bir platform kurmuştur. Ama bu Twitter programının kendi içerisinde olan bir şeydir. Yani farklı bir uygulama indirmeden direk içerisinde bulunan sohbet odası kur dan yapabileceğiniz bir şey. Kendi kurduğunuz sohbet odasına dostlarınızı yada insanları çekerek bir sohbet ortamı oluşturmaktasınız. Aslında sohbet sitelerinden farkı ise burası bir site orası ise uygulama içerisinde bir platform. Orada herhangi bir şey size ait değil tamamıyla twitter a kazandırıyorsunuz ancak burada öyle değil kendinize kazandırıyorsunuz. O bakımdan buraların ortamları daha kıymetli olmaktadır.

Twitter Sohbet Chat
Twitter Sohbet Chat

Bize rakip olan Twitter sohbet odasına istinaden de bizlerde direk Twitter odaklı sohbet odalarını hizmete geçirdik. Onların irc kullanıcılarını çekmesi adına yapmış oldukları atılımye karşı irc chat platformu sahipleri de onlara karşı böyle bir atılım gerçekleştirmiş. Özellikle son günlerde Google üzerinde aranmalarda çok fazla olduğu için birçok site bu tarz makaleler yazarak Twitter ın önüne geçmeye başlamıştır. Biz de bir makale açarak Twitter kullanıcılarını bünyemize çekmeye başlamış bulunmaktayız. Evet sizde bir twitter kullanıcısı iseniz hemen sohbet odalarımıza gelerek burada insanlarla muhabbet yapın ve kanaatlerinizi özgürce ifade edin. Tabi ki saygı ve sevgi kapsamında yapılmaktadır. Twitter da bile küfürlere izin verilmemekte biliyorsunuz. Bundan kaynaklı sizi de her daim buranın içerisine bekler saygılar dilerim .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir